Виробництво цукру

ВИРОБНИЦТВО ЦУКРУ

Цукор – один з найбільш популярних, а тому затребуваних продуктів. Попит на цукор, як на продукт першої необхідності, завжди залишається високим. Складовими частинами продукту є сахароза з домішкою вологи і деяких інших речовин. Випускають цукор, в основному, у двох видах – цукор-пісок і рафінад. Останній відрізняє високий ступінь очищення і форма випуску – порошкоподібна (цукрова пудра) і пресована. Звичайно, цукор-рафінад має більш високу вартість, тому реалізовувати цей продукт набагато вигідніше. Якщо врахувати, що виробництво рафінаду не зажадає серйозних вкладень, та й процес цей, загалом-то, не представляє складності, то можна сказати, що бізнес з виробництва рафінаду – справа вельми привабливе для тих, хто тільки починає займатися бізнесом.

Теофіпольський цукровий завод

На момент завершення будівництва та запуску у 1975 році наш цукровий завод був найбільшим у Радянському Союзі. За останні 40 років завод пережив багато як історичних подій,  так і технологічних змін – від часткових модернізацій  протягом усьго його існування і до майже повного занепаду у середині 90-х років.

В цьому році  завод відзначає свій 40-річний ювілей. Менеджмент компанії “Україна 2001” пишається тим, що розділяє розом з заводом та його працівниками новий єтап розвитку та модернізації виробничого процесу.

“Ми не запиняємось на досягнутому і плануємо і надалі розвивати вівдчизнене виробництво та вкладати дохід у створення нових технологічно розвинених робочих місць”, – стверджує генеральний директор компанії Вадим Леонідович Лейві.

За останні роки на заводі було проведено ряд реконструкцій і модернізацій, що дало змогу збільшити продуктивність заводу, зменшити розхід енергоносіїв – природного газу, а також значно покращити якість цукру.

 • Зроблено схему підготовки і повернення жомопресової води, що дозволило збільшити продуктивність цукрового заводу
 • Проведена часткова модернізація схеми автоматизації бурякопереробного цеху з метою стабілізації його роботи
 • Реконструйована випарна станція і конденсатне господарство з перерозподілом подачі соків по корпусах, загалом впроваджена нова схема автоматизації на даних участках. Це дозволяє знасно зекономити природний газ
 • Зроблено і введено в експлуатацію 14 патронних фільтрів для фільтрації сиропу з клеровкою, що оптимально покращує якість цукру
 • Встановлено 3 фільтр-преси для суспензії соку І сатурації спеціально для зменшення втрат цукру в фільтраційному осаді.
 • Реконструйовано чотири апарати вакуумації І продукту, збільшена поверхня нагріву з 400 м2 до 560 м2 з рециркуляторами.
 • Модернізована схема автоматизації варки утфелю І продукту (покращення якості цукру, що вже призводить до зменшення витрат газу та значного збільшення продуктивності даного участку.
 • Придбанно і введено в експлуатацію 4 цетрифуги І продукту Німецької фірми BMA E1810 для покращення якості цукру та збереження електроенергії.
 • Проведено капітальний ремонт жомосушильних барабанів з метою зменшення витрат енергоносіїв.
 • Придбанно і встановлено гранулятори жому фірми Amandus Kahl
 • Замінено автоматику котла №1 на ТЕЦ, що зробить його експлуатацію більш надійною.
 • Все робота цеху заради зменшення витрат цукру у патоці переведена на 3-х продуктову схему варки утфелів.

ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ

Керівництво компанії ніколи не зупиняється на досягнутому і тому завжди ставить перед собою нові амбітні плани. Цього року до фондів компанії був доданий потужний завод з виготовлення хлібу та хлібо-булочних виробів. Це дозволить у найближчі роки значно збільшити обсяги виробництва та підвищити рентабельність з вирощування зерна.

Ми переймаємо сучасний досвід провідних підприємств з  енергоефективності. Завдяки запуску брикетного цеху у переробку передається уся вирощена солома. Економія на енергоносіях вже зараз складає близько 10%.

ІНШІ НАПРЯМКИ ВИРОБНИЦТВА

ДАНІ ПРО НАПРЯМОК

Діяльність: Виробництво
Початок діяльності: 2001 рік
Розміщення: м. Теофіполь Хмельницької обл.
Обсяг виробництва: 2 000 000 тон
Кількість персоналу: 740 осіб
Об'єм складу: 250 000 кг